Stoły z krzesłami w stylu loft

Styl loftowy to jedna z odmian industrialnego wykończenia wnętrz, która wciąż zyskuje na popularności. Prostota wykończenia industrialnych salonów oraz dbałość w nich o każdy szczegół to jedne z cech charakterystycznych. Idzie to w parze z minimalizmem, który cechuje takie pomieszczenie. To sprawia, że w obecnych czasach, gdy wszyscy gdzieś pędzą a spirala konsumpcjonizmu stale się napędza, wielu z nas chce zwolnić i stawia właśnie na industrialne i inne minimalistyczne style w swojej domowej przestrzeni.

W loftowym salonie możemy oczywiście znaleźć miejsce na klasyczne stoły z krzesłami, czyli funkcjonalne zestawy mebli, które sprawdzą się bez względu na styl aranżacyjny danego pomieszczenia. Meble takie znacznie zwiększają funkcjonalność salonu oraz sprawiają, że staje się on pełny. Praktyczność zestawu stołu i krzeseł pozwala nam na wydzielenie dedykowanej strefy jadalnianej w pokoju dziennym. Meble te mogą być wykorzystywane do innych czynności, w tym do odpoczynku w gronie najbliższych, czy doraźnego wypełniania dokumentów lub pracy. Wielokrotnie wykorzystanie stołu i krzeseł zależy tylko od naszej wyobraźni.

Jakie zestawy sprawdza się w stylu loftowym?

W loftowym klimacie świetnie odnajdują się stoły i krzesła o prostych formach. Prostokątne stoły o drewnianych blatach idealnie kontrastują z surowością loftów oraz ścianami w jasnych bądź brązowych kolorach, również tymi wykończonymi estetyczną imitacją kostki. W loftowych i designerskich projektach drewniany blat osadzony jest na metalowej podstawie o formie prostokąta lub kwadratu. Połączenie metalu i drewno to klasyczne zestawienie dla mebli loftowych, które są funkcjonalne, proste oraz wykonane z dbałością o każdy detal. W bardzo industrialnych wnętrzach możemy spotkać również stoły w stu procentach wykonane z metalu.

Jeżeli chodzi o krzesła to bardzo często są to proste metalowe krzesła lub krzesła o drewnianej lub metalowej podstawie oraz prostych tapicerowanych elementach. Oczywiście bardzo ważna jest wygoda codziennego użytkowania mebli jadalnianych, dlatego krzesła muszą być profilowane. W ten sposób będziemy w stanie zachować prawidłową pozycję siedzącą i zadbamy o nasze zdrowie nawet podczas kilkugodzinnych spotkań z przyjaciółmi lub z rodziną. Ostatecznie w loftowym stylu stawia się na prostotę wykonania oraz minimalistyczne formy i takie stoły i krzesła sprawdzą się w nim najlepiej.