Rolety dzień noc bezinwazyjne czy w kasecie? Rodzaje rolet dzień noc

Rolety dzień noc z powodzeniem sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Ich nowoczesny wygląd zwraca na siebie uwagę i w ciekawy sposób zdobi okno. Rolety te można montować bezinwazyjnie lub w kasecie. Którą metodę lepiej wybrać? Co warto wiedzieć o roletach dzień noc?

Bezinwazyjne rolety dzień noc

Rolety dzień noc można zamontować właściwie bezinwazyjnie. Sposób ten cieszy się dużą popularnością, ponieważ szybko i łatwo można zawiesić roletę na oknie, bez konieczności posiadania wiertarki czy innych akcesoriów. Jest jeszcze jedna zaleta. Rolety dzień noc bezinwazyjne to niewielki wydatek, co można sprawdzić na www.lagusto.pl, w dodatku można zamówić je w różnych wymiarach i sprawdzić, jaka będzie ich cena. W przypadku takiego montażu rolety są umieszczane na ramie okna. Nie trzeba wiercić żadnych dziur, konstrukcja nie zostaje w żaden sposób naruszona.

Rolety dzień noc w kasecie

Rolety dzień noc można jeszcze zamontować w kasecie z prowadnicami. Potrzebna do tego będzie wiertarka i inne akcesoria, ale przeważnie tylko do zainstalowania samej kasety. Inne elementy mogą być zamontowane na piankową taśmę mocującą. Jest też opcja bezinwazyjnego montowania takich rolet z kasetami. Używa się do tego specjalnej taśmy montażowej. Trwalszy może być jednak ten pierwszy sposób.

Rodzaje rolet dzień noc

Rodzaje rolet dzień noc dzieli się głównie ze względu na ich montaż. Są więc rolety bezinwazyjne i w kasecie. Wyróżnić można jednak jeszcze jeden rodzaj, są to rolety wolnowiszące. Te zamawiane są na wymiar. Ich montaż może niektórym przysporzyć problemów. Dlaczego? Bo takie rolety instalowane są w suficie lub nad wnęką okienną.

Rolety dzień noc – dlaczego warto?

Rolety dzień noc mają głównie walor estetyczny. Pasy w ciekawy sposób potrafią urozmaicić wnętrze pokoju. Dzięki dużej dostępności kolorów, ale i materiałów, z którego są wykonywane, rolety można dopasować niemal do każdej aranżacji, zarówno tej bardziej nowoczesnej, jak i klasycznej. W dodatku znajdują one zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Dobrze prezentują się nie tylko w salonie i sypialni, ale też w kuchni czy w łazience.

Kolejną zaletą jest funkcjonalność rolet dzień noc. Użytkownicy mogą sami zdecydować o tym, ile naturalnego światła ma znaleźć się w ich domu. Dzięki możliwości regulacji promieni słonecznych można uzyskać też ciekawy efekt aranżacyjny.

Rolety dzień noc są też łatwe w zamontowaniu, szczególnie te bezinwazyjne. Z powodzeniem można zrobić to samodzielnie, nie trzeba nawet mieć do tego wiertarki, śrub czy gwoździ.

Chociaż rolety dzień noc są dla wielu osób dekoracją samą w sobie, nie oznacza to, że musimy rezygnować z firan czy zasłon. Wręcz przeciwnie, w niektórych pomieszczeniach takie połączenia są wskazane, by uzyskać efekt przytulności wnętrza. Zawsze jest to też dodatkowa forma zaciemnienia okna, kiedy mowa o pokoju, który jest mocno nasłoneczniony i rolety mogą nie być w 100% skuteczne.