Nauka poza lekcjami – kiedy warto?

Wielu rodziców uważa, że obecnie uczniowie przeciążeni są informacjami. Często tak właśnie jest, jednak czasami przeciążenie nie wynika z nadmiaru informacji, a z nieefektywnego uczenia się. Często również bywa, iż uczeń nie nadąża za nowymi informacjami, ponieważ nie zrozumiał poprzednich tematów. Szczególnie trudne okazują się pod tym względem przedmioty ścisłe oraz języki obce. Kiedy warto zdecydować się na naukę po lekcjach i w czym może pomóc korepetytor?

 

W przypadku takiej dziedziny wiedzy jak fizyka korepetycje korepetytor może przydać się nie tylko jako osoba, która nauczy dziecko rozwiązywania zadań. Osoba, która podejmuje się dodatkowego nauczania ma zazwyczaj większą wiedzę i warto to wykorzystać. Rodzice bardzo zdolnych dzieci zazwyczaj nie decydują się na dodatkowe nauczanie, tymczasem takie rozwiązanie może wpłynąć pozytywnie na ich przyszłość.
W większości przypadków korepetytor ma za zadanie wytłumaczenie materiału, którego uczeń nie zdołał opanować. Warto przy tym jednak pamiętać, że korepetytor nie jest osobą, która będzie odrabiała za ucznia prace domowe. Korepetytor może nawet zadawać dodatkowe zadania, które mają na celu sprawdzenie przerabianego materiału.